ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد در چهار مقطع کاردانی پیوسته – ناپیوسته  و کارشناسی پیوسته – ناپیوسته صورت میگیرد که داوطلبان می توانند متناسب با شرایط خود ر هریک از این مقاطع اقدام به انتخاب رشته کنند. پذیرش در برخی رشته ها به صورت بدون آزمون بوده و بر اساس سوابق تحصیلی صورت می گیرد و مرتبط بودن مدرک و معدل مناسب تاثیر بالایی در قبولی داوطلب دارد. با توجه به اینکه متقاضیان شرکت در دوره بدون آزمون دانشگاه در چند ساله اخیر افزایش یافته ، در این مقاله به نحوه ثبت نام وانتخاب رشته بدون آزمون دانشگاه آزاد خواهیم پرداخت.

   

 زمان ثبت نام بدون کنکور دانش گاه آزاد

 

دانش کده آزاد سالیانه 2 بار برای ورودی مهر و ورودی بهمن ، بدون کنکور دانشجو می پذیرد . داوطلبان علاقمند به شرکت در پذیرش بدون کنکور دانش کده آزاد می بایست در طول مقرر رقم خورده برای مقطع مورد نظر ، برای ثبت نام نهایی خویش مبادرت نمایند . برهه زمانی نام نویسی بدون کنکور دانشکده آزاد مهر ۹۹ : طبق اطلاعیه منتشر گردیده از سوی سنجش و پذیرش دانش کده آزاد ، ثبت نام و گزینش رشته بدون کنکور کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته ورودی مهر دانش گاه آزاد از 5 مرداد ماه امسال آغاز گردیده و تا 7 مهر ادامه خواهد داشت .

    


شرایط نام نویسی بدون کنکور کارشناسی پیوسته دانش گاه آزاد

 

یکی‌از مهمترین شرایط نام نویسی بدون کنکور کارشناسی پیوسته دانش کده آزاد داشتن مدرک پیش دانشگاهی یا این که دیپلم نظام تازه (6- 3-3 ) تو یکی‌از رشته های نظری ( ریاضی ، تجربی و انسانی ) هستش . اما کسایی که دیپلم خودشون رو تو هنرستانای فنی حرفه ای و کار و دانش هم دریافت کردن می تونن با اخذ مدرک پیش دانشگاهی یا این که با یک مدرک فوق دیپلم ( کاردانی ) نام نویسی بدون کنکور کارشناسی پیوسته دانش گاه آزاد 99 انجام بدن .  ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد  هیچ محدودیت رشته ای وجود نداره و داوطلبا می تونن با داشتن گواهی پیش دانشگاهی تو هر رشته ای یا این که مدرک دیپلم 4 ساله نظام قدیم ، یک مدرک دیپلم و فوق دیپلم ( کاردانی ) و یا این که دیپلم نظام تازه سال دوزادهم تو هریک از رشته محلای مو جود تو لیست رشته های بدون کنکور دانش گاه آزاد ، نام نویسی کنن

    


معرفی رشته های بدون کنکور کالج آزاد

 

رشته هایی که داوطلبان بدون کنکور کالج آزاد میتوانند نسبت به علم آموزی در آنان اعلام علاقه مندی کنند ، در قالب دفترچه تعیین رشته و از روش سایت مرکز سنجش و پذیرش کالج آزاد منتشر میگردد. لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد  ارائه گردیده کلیه واحدهای دانشگاهی آزاد و در تمامی مقاطع به عنوان مثال کاردانی پیوسته ، کاردانی ناپیوسته ، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته از روش دفترچه های مختص به خویش در اختیار علاقه مندان قرار می‌گیرد.

   


تفاوت رشته های بدون امتحان پاره وقت و تمام وقت در چیست؟

 

در اساسنامه روایت شده که برای اشخاص شاغلی که قصد ادامه علم آموزی در دانش گاه آزاد رو دارا هستند، دوره ای به اسم پاره وقت تولید بشه طوری که در‌این عصر، بازه زمانی و ساعت برگزاری کلاس های درس برای این اشخاص به گونه ای تهیه بشه که با ساعت‌ها فعالیت اداری تداخل نداشته باشه، هر یک سری معمولا این مورد در کار اجرا نمیشه و کلاس های دانشجو یان کل وقت و پاره وقت با هم برگزار میشه. علاوه بر این، دانشجوهای پاره وقت مجاز میباشند که در تعداد ترم های بیشتری واحد های دوره کاردانی یا این که کارشناسی رو پاس نمایند و دیرتر فارغ التحصیل بشن یعنی در واقع هر ترم تعداد واجد درسی کمتری در تعیین واحد بردارند. بجز مورد ها روایت شده، معافیت تحصیلی که به دانشجوهای پسر عصر پاره وقت داده میشه نسبت به معافیت تحصیلی دانشجوهای دوره تمام وقت طولانی تره. دانشجوی زمان پاره وقت تا ۸ سال مجاز است که دانشجو بمونه و فارغ التحصیل نشه و یا این که در‌حالتی که از دانشکده اخراج نشده باشه میتونه فعلا از معافیت تحصیلی به کار گیری کنه. درضمن شهریه زمان پاره وقت و کل وقت فرقی با هم نداره مگر اینکه خویش دانشجوی زمان پاره وقت به اختیار خودش تعداد واحد کمتری هر ترم برداره که در این‌حالت شهریه متغیر ترم کمتر خواهد بود.

    


شیوه تعیین رشته دانشکده آزاد چه طور میباشد؟

 

درباره با شیوه و چگونگی گزینش رشته آزاد بایستی خدمت شما عزیزان عرض کنیم که هر داوطلب جهت  انتخاب رشته دانشگاه  آزاد  بعد از مشاهده کارنامه و اطلاع از رتبه و تراز خویش بایستی از روش ورود به سایت تعیین رشته آزاد همه اقدامات لازم جهت تعیین رشته مورد نظر خویش از دربین رشته های مو جود را انجام دهد. سایت گزینش رشته دانش کده آزاد به آدرس azmoon.org در حین تعیین رشته فعال میشود و قابلیت ورود به آن برای هر شخص داوطلب وجود داراست. بعد از ورود به سایت گزینش رشته آزاد نوبت به کلیک کردن روی لینکی به عنوان لینک نام نویسی و گزینش رشته میرسد. بعداز گشوده شدن صفحه بایستی شناسه دانشکده آزاد و کد ملی یا این که کد رهگیری اختصاصی اتباع خارجی را در قسمت های تعیین شده درج فرمایید. بعداز انجام این عمل قابلیت و امکان ورود به پنل شخصی برایتان وجود دارااست. توجه فرمائید که کد یا این که شناسه دانشکده آزاد را می‌توانید در انتهای کارنامه خویش بیابید. صرفا اعتنا داشته باشید که پیش از تعیین رشته آزاد پرداخت هزینه تعیین شده الزامی میباشد.

     

 . 
مشاوره  تعیین رشته دانش گاه آزاد

 

 متقاضیانی که در مرحله گزینش رشته دانش کده آزاد موفق بوده اند و به کسب رتبه قبولی در اعلام حاصل دانشکده آزاد دست مییابند که علاوه بر رتبه و تراز اکتسابی در کارنامه اول کنکور همه فاکتورهای مرتبط با تعیین رشته برای مثال هزینه ، مسیر ، کیفیت و علاقه را گزینه توجه قرار دهند. نکته مهم شهریه دانشکده آزاد میباشد. از آن جایی که علم آموزی در واحدهای دانش گاه آزاد با پرداخت شهریه قابلیت و امکان پذیر هست داوطلبان می بایست توجه لازم را داشته باشند و در گزینش رشته از راهنمای تعیین رشته بهره ببرند.