اطلاع از راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته دانشگاه آزاد برای کلیه داوطلبان و متقاضیان ضروری است. تمامی داوطلبانی که تمایل به ثبت نام و انتخاب رشته دارند باید در زمان تعیین شده برای ثبت نام و انتخاب رشته که ازطرف سایت  دانشگاه آزاد اسلامی یعنی در مهر و بهمن کلیه اقدامات لازم را می توانند انجام دهند. انتخاب واحد نیز به صورت اینترنتی امکان پذیر است و دانشجویان می توانند در تاریخ اعلام شده به سایت دانشگاه آزاد مراجعه کنند. 

 

 

 

 

 

 

 

فرآیند ثبت نام بدون کنکور دانشکده آزاد مهر 99

 

ابتدا قابل ذکر می باشد که طرز ثبت نام بدون کنکور دانش گاه آزاد 99 برای مقاطع کاردانی و کارشناسی یکسان بوده و فرق نمیکند . طبق رویه سال های پیشین پیش بینی میشود نام نویسی ورودی مهر 99 دانش گاه آزاد بصورت اینترنتی و از روش وبسایت دانش کده آزاد صورت بپذیرد .  راهنمای  ثبت نام دانشگاه آزاد مهر 99 به شرح ذیل میباشد .

 

 

 

 

 

 

 

مراجعه به وبسایت سنجش و پذیرش دانش گاه آزاد به نشانی azmoon.org

 

مراجعه به وبسایت سنجش و پذیرش دانش گاه آزاد به نشانی azmoon.org اخذ دفترچه راهنمای نام نویسی مدت مورد نظر و بررسی رشته ها ورود به لینک خرید کارت اعتباری نام نویسی و پرداخت هزینه تعیین شده اخذ شناسه و واژه عبور نام نویسی ورود به لینک نام نویسی دوران مورد نظر با به کارگیری از شناسه و واژه عبور نام نویسی و کد ملی تکمیل فرم نام نویسی آپلود عکس 3 * 4 کپی گردیده کامل شدن فرم انتخاب رشته با حداکثر 20 انتخاب تایید و تثبیت نهایی داده ها و اخذ کد رهگیری

    


شرایط نام نویسی در بازه کاردانی کالج آزاد چه گونه هست؟

 

 در‌این بازه زمانی، بیشترین تعداد متقاضیان تثبیتاسم در رشته‌های بدون آزمون را داریم. بازه کاردانی به دو شکل پیوسته و ناپیوسته ارائه میشود و شرکت در کنکور سراسری از شرایط آن وجود ندارد. تفاوت کاردانی پیوسته یا این که کاردانی ناپیوسته آن میباشد که تعداد رشته‌ها گوناگون میباشد؛ یعنی فهرست رشته‌های بدون کنکور دارنده تنوع کمتری نسبت به رشته‌های با آزمون میباشند. داوطلبان می‌بایست در ۲ نوبت یعنی مهرماه و بهمن‌ماه نسبت به انجام تثبیتنام اقدام نمایند

 

 

 

 

 

 

 

 

 


سایت انتخاب رشته کنکور آزاد

 

 همان گونه که میدانید کنکور سراسری و دانشکده آزاد ادغام گردیده و کل فرایند آن‌ها تا بازه اعلام نتیجه ها نخستین و نشر کارنامه ، به طور مشترک هست البته لازم میباشد گفته گردد که به طور جداازهم از تعیین رشته دانش کده آزاد و تعیین رشته دانش گاه سراسری انجام می‌شود. داوطلبانی که علاقه مند به علم آموزی در دانش کده آزاد میباشند وقتی مجاز به تعیین رشته های با امتحان این دانش کده میباشند که در جلسه کنکور سراسری 99 حاضر گردیده و در کارنامه اعلام نتایج آنها واژه “مجاز به تعیین رشته کالج آزاد” مندرج باشد. لازم میباشد گفته گردد که معمولا در کارنامه اول صادر گردیده از سوی سازمان سنجش ، شناسه دسترسی به سایت انتخاب رشته دانشگاه آزاد درج میشود و داوطلبان می‌توانند با به کار گیری از آن وارد سامانه تعیین رشته مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به آدرس azmoon.org گردیده و اقدامات لازم را انجام دهند.

 

 

 

 

 

 

 


نکات اساسی برای انتخاب واحد دانش گاه چه میباشد؟

 

گزینش دروس عملی که گروه بندی دارا‌هستند صرفا از لیست دروس ارائه گردیده مجاز می‌باشد. • در‌حالتی که دروس انتخابی تداخل ساعت کلاس و یا این که تاریخ آزمون داشته باشند سیستم اذن ثبت دروس را نمی دهد و به شما پیغام تداخل می‌دهد. • مسئولیت رعایت پیش نیاز بعهده دانشجو  هست . پیش نیاز هر درس در لیست دروس ارائه گردیده مشخص و معلوم شده‌است. • در شرایطی‌که مجوز نام نویسی شما از روش فراگیری یا این که مالی دانش کده بسته گردیده باشد (به عنوان مثال اتمام سنوات یا این که عدم پرداخت

 

 وام ) ، سیستم به شما اجازه نام نویسی نمی‌دهد.

  


انتخاب واحد برای دانشچویان جدیدالورود چه‌گونه می‌باشد؟

 

 انتخاب واحد دانشگاه آزاد به طور اینترنتی امکان پذیر میباشد. برای ورود به سامانه انتخاب واحد اینترنتی دانشکده آزاد کافی میباشد رمز عبور و همینطور شماره دانشجویی خویش را وارد فرمائید. دانشجوها جدیدالورود نیازی به ورود به سامانه گزینش واحد دانش کده آزاد نخواهند داشت. قابل ذکر میباشد که شیوه انتخاب رشته برای داوطلبانی که جدید الورود هستند گوناگون میباشد.

     

دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلمی از چه سایتی منتشر می شود؟

 

با آغاز انتخاب رشته در دانشگاه آزاد داوطلبان می بایستی با دقت تمام دفترچه منتشر شده در سامانه مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی که برای همه گروه های آزمایشی علوم تجربی ، علوم انسانی ، ریاضی فیزیک ، هنر و زبان های خارجی دفترچه ای مشترک است را مطالعه کنند و از شرایط و ضوابط دانشگاه نیز آگاه شوند.