در این مقاله سهی داریم شما را با سامانه های مربوط به دانشگاه آزاد آشنا کنیم در ابتدا میخواهیم شما را سامانه ساهم دانشگاه ساهم دانشگاه آزاد که برای متقاضیان تدریس در این دانشگاه است . همچنین سامانه مجازی دانشگاه آزاد که جهت برگزاری کلاس ها به صورت آنلاین می باشد. در آخر شما را با نحوه و چگونگی انتخاب واحد دانشگاه آزاد آشنا خواهیم کرد . در ادامه شما را با توضیحات بیشتری در  رابطه با سامانه های مذکور همراه خواهیم کرد.

    

سامانه ساهم اخذ کد شناسه تدریس دانش کده آزاد

 

 اخذ کد شناسه تدریس ابتدا تقاضاکننده می بایست در تدریس در سامانه ساهم  دانشگاه آزاد  نام نویسی نماید. بعد از اینکه نام نویسی انجام شد و کل مدارک موردنیاز در سیستم را آپلود کردید، درخواست خویش را ارسال نمایید. آن گاه از طرف دانشکده مدارک شما می بایست تایید گردد و درخواست شما به هیات علمی ارسال میشود. در مرحله پایان، مدارک درخواست کننده بوسیله هیات علمی آنالیز می‌شود و در شکل تایید کد شناسه صادر می گردد و به کلیه سامانه های واحد اجراکننده دانش گاه ارسال می‌شود. اعتنا داشته باشید که کد شناسه صادر گردیده در همگی واحد های دانش کده آزاد اسلامی و سراسر کشور دارای اعتبار میباشد.

  

نحوه ورود به سامانه آموزش مجازی دانشکده آزاد

 

lmsmap.iauec.ac.ir با فعال‌ساز‌ی سامانه یکدست یادگرفتن های برخط و مجازی کالج آزاد ، دانشجو ها بایستی طبق اطلاعیه های واحد ها و اساتید با مراجعه بدین سایت از فراگیری های ارائه گردیده به کار گیری نمایند . به دنبال نحوه ورود سامانه یادگرفتن مجازی کالج آزاد را ارائه داده ایم . دانشجو یان کالج آزاد می بایست اعتنا داشته باشند که به منظور بهبود تجهیزات و خدمات مجازی ، جایگزین سامانه شده‌است . به این صورت که داوطلبان با ورود به سامانه مجددا به وبسایت وادانا منتقل می‌شوند . 1 - ورود به سایت آموزش    سامانه مجازی دانشگاه آزاد به نشانی lmsmap.iauec.ac.ir 2 - انتخاب استان و واحد محل تحصیل از روی نقشه درج شده در وبسایت 3 - ورود به صفحه منحصربه‌فرد سامانه دانشکده داوطلب 4 - ورود به صفحه فردی با استفاده از اسم کاربری و رمز عبور 5 - مشاهده فراگیری های بارگزاری گردیده در سامانه و یا این که آموزش های آنلاین

     


اقدامات و نرم افزارهای موردنیاز جهت ورود به کلاس های آنلاین

 

 طرز فراگیری در کلاس های مجازی واحد الکترونیکی دانشکده آزاد از روش رابطه تصویری آنلاین انجام می گردد و مباحث آموزشی نیز به واسطه فولدر های صوتی، متنی، تصویری، اتاق گفت و گو و نظایر آن در اختیار دانشجو ها قرار میگیرد. • نصب نهایی ورژن اپلیکیشن Adobe Connect Add-in روی رایانه • نصب نرم افزارهای Word و PowerPoint از تیم نرم افزارهای Microsoft Office • دست کم سرعت دانلود وب مورد به کار گیری 2Mbps • مجهز بودن کامپیوتر مورد استفاده به هدست یا این که بلندگو و میکروفون • نصب اپلیکیشن Adobe Acrobat Reader روی رایانه • کسب اطمینان از تنظیمات مرتبط با ضبط و پخش صدا • نصب آخری ورژن اپلیکیشن Flash Player روی رایانه • نصب نهایی ورژن نرم افزارهای مرورگر اینترنتی مانند Mozilla Firefox • اطمینان از عدم بسته بودن پورت های 80، 443 و 1935 از سوی کمپانی ارائه دهنده سرویس ها اینترنتی و یا این که به وسیله نرم افزارهای آنتی ویروس دانشجو ها و اساتید دانشکده آزاد می‌توانند بعداز انجام اقدامات فوق و تنظیم پیش نیازهای موردنیاز، با خیالی آسوده نسبت به ورود به سامانه و حضور در کلاس های آنلاین مبادرت نمایند

 

 

 

 

  

معرفی سامانه مربوط به کلاس های آنلاین

 

یکی‌از محبوبترین طرق فراگیری در زمانه ویروس کرونا ، آموزش مجازی در دانشکده ها میباشد. کالج آزاد یکی بزگترین واحد های برگزاری کلاس های آنلاین و آموزش مجازی میباشد. همه دانشجو ها دانشکده ازاد به راحتی می‌توانند با ورود به وبسایت آموزش مجازی دانشگاه آزاد یا این که به عبارتی  imsmap.iauec.ac.ir در کلاس های آنلاین شرکت کرده و به مطالب درسی دسترسی داشته باشند.

     

آیا ترم آینده دانشگاه آزاد نیز به صورت آنلاین برگزار می شود؟

 

در طول ترم گذشته شاهد برگزاری کلیه کلاس های این دانشگاه به صورت آنلاین بودیم. بر اساس تصمیم مسوولین بازگشایی دانشگاه آزاد از تاریخ 15 شهریور می باشد. البته این به معنای تعطیلی آموزش آنلاین نیست. بلکه به جز شماری رشته های تکمیلی مابقی کلاس های رشته تحصیلی به صورت آنلاین برگزار می شود.