باید خدمت شما عزیزان عرض کنیم هریکا از داوطلبان می توانند در صورت دارا بودن شرایط ثبت نام نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته در دانشگاه آزاد اقدام نمایند. زمان و شرایط پذیرش برای داوطلبان مقاطع مختلف متفاوت می باشد خوشبختانه برای شروع و ا دامه تحصیل خود در این دانشگاه هیچ نگرانی نخواهید داشت و می توانید در رشته مورد علاقه تان ثبت نام کنید.

  

 

 

طرز ثبت نام فوق لیسانس بدون کنکور دانشگاه آزاد سال 99

 

همانگونه که گفتیم  ثبت نام ارشد  بدون کنکور دانشگاه آزاد 99  فقط مختص فارغ التحصیلان ممتاز مدت کارشناسی این دانش کده بوده و تابع موقعیت و مقررات خاصی میباشد که در دفترچه گزینش رشته فوق لیسانس کالج آزاد ۹۹ به آن اشاره شده‌است . از این رو متقاضی ها باید بعداز اطلاع از بازه زمانی در نظر گرفته گردیده برای این مرحله ، به وبسایت مرکز سنجش و پذیرش دانش کده آزاد به نشانی azmoon.org مراجعه کرده و ضمن دانلود دفترچه نام برده به مطالعه بندهای متعدد آن بپردازند

    

کدام دسته از داوطلبان مجازبه نام نویسی بدون کنکوردانشگاه آزاد باشند؟

 فارغ التحصیلان دوران کارشناسی رشته های غیر علوم انسانی که دارنده دستکم معدل 16 باشند. 2. فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی رشته های علوم انسانی که دارنده دست‌کم معدل 17 باشند. 3. داوطلبانی که دوره کارشناسی پیوسته خویش را در مدتی بیش تر از 8 نیمسال تحصیلی و دوره کارشناسی ناپیوسته خویش را در مدتی بیشتراز 4 نیمسال تحصیلی به اتمام رسانده باشند ، مجاز به نام نویسی نخواهند بود. 4. داوطلبانی که در دوره کارشناسی دارنده دروس معادل سازی گردیده باشند ، مجاز به نام نویسی نیستند.  . 

 

 

 

 

 

 

 

 

وضعیت نام نویسی بدون کنکور بدون آزمون دانش گاه آزاد واحد الکترونیکی

 

تحصیل در کالج آزاد نیازمند پرداخت شهریه میباشد به این ترتیب علاوه بر تحلیل لیست رشته ها ، اطلاع از شهریه رشته های بدون کنکور دانشکده آزاد قادر است تاثیر به سزایی در گزینش رشته داوطلبان داشته باشد . یکی از دیگر از مهم‌ترین موقعیت  برای ثبت نام کارشناسی ارشد واحد الکترونیک دانشگاه آزاد داشتن مدرک تحصیلی متناسب با بازه انتخابی میباشد ؛ ضروی میباشد متقاضی ها نام نویسی بدون کنکور دانش گاه آزاد واحد الکترونیکی 98 متناسب با بازه انتخابی یکی‌از مدارک پایین را داشته باشند : مقطع کاردانی پیوسته : دیپلم فنی حرفه ای یا این که نظری ( دیپلم 3 سال نظام تازه ) یا این که دیپلم 4 ساله نظام قدیم دوران کاردانی ناپیوسته : مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی و یا این که دیپلم 4 ساله نظام جدید کارشناسی پیوسته : دیپلم و پیش دانشگاهی ، دیپلم دوازده ساله یا این که مدرک کاردانی کارشناسی ناپیوسته : مدرک کاردانی  فوق دیپلم

 

 

 

 

 

 

 


اقدامات مورد نیاز برای نام نویسی ورودی های جدید دانش گاه آزاد چگونه انجام می شود؟

 

 • تمامی پذیرفته شدگان دانش کده آزاد برای هر نیمسال تحصیلی  ملزم به پرداخت شهریه مطابق با میزان تعیین شده بوسیله دانش گاه میباشند. شماره حساب پرداخت شهریه بوسیله دانش گاه ارائه می شود و دانشجو یان برای ثبت نام ورودی های جدید دانشگاه آزاد مبلغ رقم خورده را می بایست به حساب این کالج واریز کنند. در حالتی‌که که شهریه مورد نظر را به حسابی غیر از شماره حساب دانش کده واریز فرمایید، این مبلغ به هیچ وجه قابل استرداد نخواهد بود. لذا در پرداخت شهریه نهایت اعتنا را داشته باشید. • قابلیت و امکان انتقالی و میهمانی برای دانشجویانی که پذیرفته گردیده نام نویسی ورودی های جدید دانشکده آزاد می‌باشند وجود خواهد داشت. قابل ذکر میباشد نقل و انتقال فقط در طی رقم خورده قابلیت پذیر میباشد. همینطور آن دسته از دانشجویانی که به هر دلیلی بعد از پذیرش در دانش گاه مایل به درخواست انصراف می‌باشند، لازم میباشد هزینه انصراف را پرداخت کنند. • اگر که دانشجوها در زمان تعیین شده برای انجام نام نویسی و همینطور گزینش واحد مبادرت ننمایند، قبولی آن ها منتفی گردد و درخواست آنها برای سازمان نظام وظیفه ابطال خواهد شوید. • دانشجوها مکلف به حفظ شئون اسلامی برابر با تعهدات اسلامی می‌باشند و می بایست مقید به اخلاقیات باشند. • کلاس های دانش کده با دقت به تجهیزات آموزشی واحدهای دانشگاهی از صبح تا بعد از ظهر ساعت 20 تشکیل می‌شوند. درباره با ایجاد ترم های تابستانه مربوطه تصمیم گیرنده خواهد بود. • تعداد ترم های مجاز برای هر نیمسال تحصیلی از دست کم تعداد 12 واحد ابتدا و حداکثر 20 واحد خاتمه می‌یابد. • دست‌کم نمره در لحاظ گرفته گردیده برای قبولی در آزمون در هر درس 10 نمره از 20 نمره خواهد بود. • دانشجوها میتوانند مدارک و دلایل کافی را برای کالج ارائه کنند و مطابق با قوانین رقم خورده حداکثر برای دو نیمسال معمولی برای اخذ مرخصی مبادرت کنند. • در‌صورتی‌که در نام نویسی ورودی های تازه دانش کده آزاد مبادرت کرده اید و در رشته های غیرمرتبط پذیرفته گردیده باشید ملزم به گذراندن واحدهای جبرانی می‌باشید، به این ترتیب این مورد موجب گذارندن ترم بیشتر و همینطور شهریه فراتر خواهد شوید. • درصورتی که که میانگین فارغ التحصیلی شما 12 باشد، شما برای سازمان نظام وظیفه تحت عنوان دانشجوی اخراجی شناخته خواهید شد و به وظیفه عمومی معرفی خواهید شد.

 

 

   

خلاصه مطلب

 

در این مقاله تلاش نموده ایم تا شما را با نحوه و شرایط ثبت نام کار شناسی ارشد چه به صورت حضوری و چه به صورت مجازی در واحد الکترونیک دانشگاه آزاد و هم چنین ثبت نام ورودی های جدید آشنا کنیم. در صورت هرگونه سوال به متن مطالب بالا مراجعه نمایید.