پذیرش ارشد دانشگاه پیام نور به دو صورت شرکت در کنکور سراسری ارشد و و آزمون های فراگیر پیام نور می باشد، داوطلب جهت ثبت نام در هریک از دو روش باید از طریق سازمان سنجش در زمان اعلام شده اقدام نماید. داوطلبانی که از طریق دوره های فراگیر پیام نور شرکت کرده اند باید واحدهای نیم سال اول تحصیلی را در دوره دانش پذیری گذرانده و در امتحان ورودی نمره لازم را برای قبولی کسب کنند. داوطلبان باید بدانند که اعتبار مدرک فارغ التحصیلان هر دو گروه چه با کنکور و بدون کنکور برای اشتغال و ادامه تحصیل یکسان است.

    

مدت و شیوه نام نویسی کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 99 - 1400  چگونه می باشد؟

 

سال های قبلی سازمان سنجش تحت عنوان اجراکننده برگزاری امتحان فوق لیسانس فراگیر پیام نور از علاقه مندان به ادامه تحصیل در رشته محل های این کالج ثبت نام بعمل می‌آورد . نام نویسی کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور یک توشه در سال انجام یافته و قابلیت تکمیل فرم اینترنتی و اولویت بندی رشته محل های مورد علاقه داوطلب را در دوران مشخصی مهیا می نماید . سال قبل داوطلبان از 29 مهر تا 8 آبان ماه به مدت 10 روز زمان داشتند داده ها شخصی و تحصیلی خویش را در فرم ثبت نام وارد کنند . پیش بینی ما برای بازه نام نویسی فوق لیسانس فراگیر پیام نور 99 - 1400 نیز به طور تقریب اواخر مهر ماه بود ، البته با دقت به اطلاعیه های جدید ثبت نام  ارشد بدون کنکور  پیام نور برای سال تحصیلی 99 - 1400 کنسل شده‌است . تغییرات این مدت طی خبرها و اطلاعیه های گوناگون اعلام میگردد .

    

وب سایت نام نویسی فوق لیسانس فراگیر پیام نور

 

 دوره های فراگیر پیام نور ، به منظورانتشار دفترچه نام نویسی و گزینش رشته فوق لیسانس فراگیر پیام نور و یا این که نام نویسی داوطلبان ، دارنده وب سایت مستقلی نمیباشد. به عبارت دیگر علاقه مندان به تحصیل در دوره های فراگیر بایستی در موعد مقرر به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org مراجعه نموده و نسبت به ثبت انتخاب خویش مبادرت کنند.

   

 شرایط شرکت در دوره های فراگیر ارشد پیام نور سال 99 چیست؟

 

داوطلبانی که قصد شرکت در فراگیر پیام نور را دارا هستند ، بایستی اعتنا داشته باشند که برای شرکت درکارشناسی ارشد بدون کنکور پیام نور می بایست دروس ترم اول دوره فوق لیسانس را بخوانند و امتحان دهند ، ولی داوطلبانی که قصد شرکت در امتحان سراسری و فوق لیسانس را دارا‌هستند می بایست از منابع برهه زمانی کارشناسی جهت آمادگی در آزمون استفاده کنند. داوطلبانی که در امتحان فراگیر پیام نور شرکت کرده اند بعداز قبولی ، همه دروسی را که در آزمون امتحان داده اند ، جزو واحد های پاس گردیده زمان فوق لیسانس شرکت کنندگان قرار میگیرد و این موسسه کنندگان در ترم دوم ابه علم آموزی ادامه خواهند داد ، ولی داوطلبانی که در امتحان سراسری شرکت کرده اند بعد از قبولی می بایست دروس ارشد را از ترم اولیه شروع نمایند.

   


تاریخچه سیستم سهبا

 

 سامانه جامع هوشمند طرح ریزی کلاس و درس سهبا با نظارت های صورت گرفته در سال 1391 و 1392 در راستای بهبود حالت برنامه ریزیهای کلاسی مرکز ها، استفاده باصرفه از منابع موجود مطابق با نظر اساتید و آگهی آنلاین به دانشجوها به صورت جامع و کشوری پباده سازی ، تکمیل و در سال 1393 به بهره‌برداری آخرین رسید. با وجود سپری شد حدود سه سال از عملیاتی شدن این سامانه در تنی چند از مرکزها و واحدها ، رتبه سوم پربازدیدترین سایتهای دانشکده به استناد سایت دارای اعتبار الکسا، بدین سامانه اختصاص یافته میباشد.

   

در پورتال سهبا – سامانه هوشمند برنامه ریزی آموزشی دانشکده پیام نور می‌توانید به  چه مواردی دسترسی پیدا فرمایید؟

 

مشاهده‌ی برنامه کلاسی

 

 برد الکترونیکی برنامه کلاسی

  


مشاهده برنامه کلاسی در وبسایت سهبا دانشگاه پیام نور چطور انجام می شود؟

 

 برای آگاهی از شیوه مشاهده برنامه کلاسی در سامانه سهبا می بایست وب سایت سهبا گرفته گردیده و قرار داده گردیده نام مرکزی که در آن تحصیل می‌کنید، عنوان رشته، اسم درس و اسم مدرس را وارد فرمایید. آنگاه می‌توانید با به کارگیری از داده ها وارداتی به پنل مربوطه وارد گردید و با گزینش درس مورد نظر از در میان آیتم های نمایش داده گردیده همه داده ها مرتبط با برگزاری کلاس را مشاهده کنید.

   

سوال آخر: تفاوت بین آزمون ارشد فراگیر با آزمون های سراسری و آزاد در چیست؟

 

در کنکور ارشد فراگیر شما باید دروس ترم اول دوره ارشد را بخوانید و آزمون دهید ولی در آزمون سراسری و آزاد باید از منابع مقطع کارشناسی جهت آمادگی در آزمون استفاده نمایید. پس از قبولی در کنکور فراگیر تمامی دروسی که در کنکور امتحان داده اید جز واحدهای پاس شده دوره ارشد قرار می گیرد و شما ترم دو را ادامه خواهید داد ولی در آزمون سراسری  پس از قبولی باید دروس ارشد را از ترم اول شروع به پاس کردن کنید.